Ortodoncja Bielany/Żoliborz (dorośli i dzieci)

Strona główna » Usługi » Ortodoncja (dorośli i dzieci)

Proste zęby u dzieci i dorosłych są ważne nie tylko z przyczyn estetycznych. Nieprawidłowości zębowe mogą spowodować problemy z mówieniem, prawidłowym żuciem czy powodować niewłaściwe ustawienie innych zębów. Z tego względu warto przynajmniej raz wybrać się do ortodonty, by sprawdzić, czy nasz zgryz jest prawidłowy. Na konsultację zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego, który mieści po lewobrzeżnej stronie Warszawy (Żoliborz, Bielany). Ortodoncja jest działem stomatologii, zajmującym się leczeniem wad zgryzu, a także korygowaniem nieprawidłowości zgryzowych. 

Czym zajmuje się ortodoncja?

Na pierwszą wizytę u ortodonty warto wybrać się około 6-7 roku życia, po wymianie części zębów mlecznych na stałe. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by pierwsza wizyta odbyła się także i później. Leczenie ortodontyczne można zacząć w dowolnym wieku. Ortodonta podczas wizyty oceni zasadność założenia aparatu. Leczenie ortodontyczne ma na celu przywrócenie prawidłowego układu zgryzu. Wynikiem leczenia ortodontycznego jest poprawa wyglądu zębów, jak również zapobieganie próchnicy oraz wyeliminowanie bólów głowy, których przyczyną był nieprawidłowy zgryz. 

Co może świadczyć o występowaniu wad zgryzu?

Wady zgryzu powinien zauważyć stomatolog na kontrolnych wizytach bądź też pediatra po wyrznięciu się wszystkich zębów mlecznych. Jednak w niektórych wypadkach można samodzielnie zaobserwować sygnały świadczące o wadach zgryzu u dziecka. Warto wybrać się z maluchem na konsultację do naszego gabinetu na Żoliborzu. Jeżeli broda dziecka jest wysunięta do przodu lub cofnięta, a także wówczas gdy dziecko często ma niedomknięte usta, ma problemy z jedzeniem lub mówieniem. Rodziców powinna zaniepokoić także zbyt szybka utrata zębów mlecznych u dziecka lub próchnica zębów mlecznych. Ortodonta na pierwszej wizycie zbada uzębienie, jamę ustną i zaproponuje odpowiednie leczenie. 

Dlaczego warto skorygować nieprawidłowy zgryz?

Dla wielu osób bodźcem do podjęcia leczenia ortodontycznego jest niezadowolenie z wyglądu zębów. Proste i równe zęby prezentują się pięknie, ale też łatwiej o nie zadbać. Aparat ortodontyczny ma wiele innych zalet, między innymi skorygowanie wad zgryzu może poprawić wymowę czy przywrócić odpowiedni rozkład sił żucia. Dzięki możliwości podjęcia leczenia w każdym wieku prostymi zębami możemy się cieszyć również w wieku dorosłym. Jakieś wątpliwości, co do zasadności leczenia wady zgryzu? Ortodonta podczas wizyty wszystko omówi i wyjaśni. 

Jak przebiega leczenie ortodontyczne?

Przed założeniem aparatu ortodontycznego konieczna jest pełna diagnostyka, polegająca na zebraniu wywiadu z pacjentem, sprawdzeniu stanu jamy ustnej oraz wykonaniu zdjęcia pantomograficznego. Na podstawie tej wiedzy ortodonta będzie w stanie zaproponować odpowiedni sposób leczenia. Przede wszystkim ortodoncja nie musi być bolesna. Warto wspomnieć, że u dzieci wady najczęściej leczone są przy użyciu aparatów ruchomych, zaś w przypadku młodzieży i dorosłych stosuje się aparaty stałe. Przed założeniem aparatu stałego należy wyleczyć wszystkie zęby.

ortodonta Bielany, Żoliborz

Różne rodzaje aparatów ortodontycznych

Rozwój ortodoncji sprawił, że jest wiele różnych możliwości leczenia ortodontycznego. Aparaty stałe nie muszą już kojarzyć się z charakterystycznymi zamkami i drucikami na zębach. Zastosować można między innymi niewidoczne aparaty nakładkowe, aparaty lingwalne czy aparaty z przezroczystymi zamkami, które wyglądają estetycznie. Osobom dorosłym oraz dzieciom proponujemy inne aparaty ortodontyczne, dopasowane do wieku i zdrowia. 

Utrzymanie efektów leczenia ortodontycznego

Leczenie ortodontyczne jest procesem długotrwałym. Aparat ortodontyczny nosi się od kilku miesięcy nawet do kilku lat. W tym czasie troska o higienę jamy ustnej powinna być wzmożona, zaś wizyty u stomatologa częstsze, by kontrolować proces leczenia. Po zdjęciu aparatu ortodontycznego konieczne jest podtrzymanie efektów leczenia poprzez zastosowanie aparatu retencyjnego. Bardzo ważne jest, by nie przerywać leczenia ortodontycznego i nie rezygnować zbyt wcześnie z aparatu retencyjnego, bo uzyskane efekty mogą się cofnąć. Dzięki rozwojowi ortodoncji możliwe jest zastosowanie różnych rodzajów aparatów, dostosowanych do potrzeb pacjenta. Ortodoncja pozwala na zachowanie pięknego uśmiechu przez całe życie. Sprawdź także: implantologia w Warszawie (Bielany, Żoliborz). 

Gabinet na Żoliborzu

Nasza przychodnia stomatologiczna znajduję się na Al. Wojska Polskiego 41/105 na Żoliborzu w Warszawie. Oferujemy konkurencyjne ceny zabiegów stomatologicznych, w tym również za aparaty ortodontyczne dla osób dorosłych i dzieci. Przekonaj się, że ortodoncja nie musi być droga. Sprawdź nasz cennik

Kontakt

Napisz, zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z naszym gabinetem stomatologicznym.

 

Przychodnia dentystyczna ER-Dental
Al. Wojska Polskiego 41/105
01-554 Warszawa

 

tel: (22) 8391991
tel: 796 453 818
fax: (22) 8391991
email: info@er-dental.pl