Stomatologia zachowawcza (dorośli i dzieci)

Strona główna » Usługi » Stomatologia zachowawcza (dorośli i dzieci)

Stomatologia zachowawcza zajmuje się przede wszystkim profilaktyką zdrowia zębów, a także odbudową twardych tkanek zęba, które zostały zaatakowane przez próchnicę lub uszkodzone na skutek urazu.

Nie bój się dentysty!

Statystyki nieubłaganie pokazują, że prawie dziewięćdziesiąt procent Polaków ma próchnicę. Często pojawia się ona już w najmłodszych latach życia. Pomimo dużej dostępności różnorodnych środków do mycia zębów, nadal jest wiele osób, które nie myją zębów nawet raz dziennie.  Choć wiele osób nie lubi wizyt u stomatologa, to jednak regularne kontrole raz na pół roku pozwalają na ocenę stanu zdrowia zębów i szybkie wyleczenie pojawiających się ubytków próchnicowych. Zaniedbanie tej kwestii może spowodować wystąpienie dużej próchnicy i wymagać specjalistycznego leczenia, a nawet odbudowy warunków zgryzowych. Osoby, które boją się wizyt u dentysty, powinny poinformować o tym lekarza na pierwszej wizycie. Dobry stomatolog odpowiednio podejdzie do pacjenta. Komfort leczenia i przyjazna atmosfera to ważne czynniki, które mogą pomóc pacjentom oswoić lęk przed dentystą.

Dbaj o zęby

Podstawą troski o zdrowie zębów jest codzienna higiena jamy ustnej. Powinna ona obejmować szczotkowanie zębów, nitkowanie przestrzeni międzyzębowych, a także płukanie jamy ustnej specjalnym płynem do płukania ust. Jednak pomimo starannej higieny bywa, że w zębach pojawiają się ubytki próchnicze. W tym miejscu zaczyna się działanie stomatologii zachowawczej, polegające na oczyszczeniu zęba z próchnicy oraz zastosowaniu wypełnienia w celu odbudowy zęba. Dzięki postępowi w stomatologii możliwe jest zastosowanie różnorodnych wypełnień, dzięki którym ząb będzie wyglądał naturalnie. Leczenie próchnicy jest ważne nie tylko ze względów estetycznych. Również dlatego, iż bakterie próchnicotwórcze mogą oddziaływać także na układ krwionośny czy wywoływać choroby nerek lub stawów.

Stomatologia zachowawcza

Wśród zabiegów stomatologii zachowawczej oprócz leczenia próchnicy wymienić możemy także badania kontrolne, leczenie zębów po urazie, leczenie nadwrażliwości zębów, higienizację jamy ustnej, endodoncję oraz protetykę.

Wśród różnych zabiegów stomatologii zachowawczej warto wymienić higienizację jamy ustnej. Jest to grupa zabiegów, które mają na celu zwiększenie higieny jamy ustnej poprzez usunięcie zalegających osadów i kamienia nazębnego. Usuwanie kamienia nazębnego jest ważne, gdyż jest on siedliskiem bakterii próchnicotwórczych. Z tego powodu zabiegi skalingu i piaskowania, wchodzące w skład pakietu higienizacyjnego, należy wykonywać przynajmniej dwa razy w roku. Palacze i osoby spożywające duże ilości kawy i herbaty powinny korzystać ze skalingu nawet raz na kwartał.

Gabinet dla dzieci i dorosłych

ER-dental jest gabinetem, który w swoich progach serdecznie wita zarówno dorosłych, jak i najmłodszych pacjentów. Odpowiednio wyszkolony personel właściwie podejdzie do dzieci, borykających się z problemem próchnicy. Pomoc znajdą także osoby z dentofobią, które nie lubią wizyt u stomatologa. W ramach stomatologii zachowawczej oferujemy naszym pacjentom możliwość skorzystania z sedacji wziewnej, która pozwala na ograniczenie stresu, towarzyszącego zabiegom. Szeroki wachlarz zabiegów i specjaliści z różnych dziedzin stomatologią pozwalają na leczenie różnorodnych przypadków, z jakimi zgłaszają się do nas pacjenci. Sprawdź także: sedacja

 

Kontakt

Napisz, zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z naszym gabinetem stomatologicznym.

 

Przychodnia dentystyczna ER-Dental
Al. Wojska Polskiego 41/105
01-554 Warszawa

 

tel: (22) 8391991
tel: 796 453 818
fax: (22) 8391991
email: info@er-dental.pl