Chirurgia stomatologiczna - ER-Dental Bielany Żoliborz Warszawa

Chirurgia stomatologiczna

Strona główna » Usługi » Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia Stomatologiczna w klinice ER-Dental

Chirurgia stomatologiczna jest działem stomatologii, który zajmuje się chirurgicznym usuwaniem zębów. Stosuje się ją także przy odtwarzaniu tkanki kostnej, na przykład w trakcie przygotowania jamy ustnej do leczenia implantologicznego, protetycznego czy endodontycznego.

Kiedy wykonywane są zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej?

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej najczęściej stosuje się  przy usuwaniu zębów, które nie są możliwe do usunięcia w czasie standardowej ekstrakcji. Dotyczy to zwłaszcza zębów całkowicie lub częściowo zatrzymanych, najczęściej zębów mądrości. W niektórych wypadkach chirurgicznego usunięcia wymagają niektóre zęby stałe i zęby mleczne. W ER-dental wykonuje się  hemisekcje, czyli usunięcie korzeni zębów wielokorzeniowych. Warto podkreślić, że obecnie stomatologia dąży do jak najdłuższego zachowania naturalnych zębów, zaś ekstrakcje są ostatecznością, gdy inne metody nie skutkują.

Chirurgia stomatologiczna a inne dziedziny stomatologii

Wiele zabiegów wymaga współdziałania chirurga oraz innych specjalistów różnych dziedzin stomatologii. Ingerencja chirurga jest wymagana na przykład w zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej przed wszczepieniem implantów czy przy zabiegach odbudowy kości przed leczeniem implantologicznym. Bywa również, że działania chirurga są wymagane także przed wykonaniem protezy zębowej czy w procesie leczenia zaawansowanych chorób przyzębia.

Najczęściej wykonywane zabiegi chirurgii stomatologicznej

Choć zabiegi chirurgii stomatologicznej kojarzone są głównie z zabiegami, związanymi z usunięciem zębów, to jednak zakres działania tej dziedziny jest o wiele szerszy. Oprócz ekstrakcji zębów mlecznych i stałych, zarówno prostych, jak i skomplikowanych, chirurdzy stomatologiczni wykonują takie zabiegi jak:

 • usuwanie torbieli,
 • zabiegi mające na celu sterowaną regenerację kości,
 • sinus lift, czyli zbiegi podnoszenia dna zatoki szczękowej,
 • resekcja wierzchołków korzeni,
 • hemisekcje, czyli usunięcie połowy dolnego trzonowca w celu odbudowy protetycznej zęba,
 • radektomie, czyli usunięcie jednego z wielu korzeni zęba,
 • podcięcie wędzidełek
 • chirurgiczne wydłużenie korony zębów,
 • zabiegi wszczepienia implantów zębowych.

Chirurgia stomatologiczna obejmuje szeroki zakres różnorodnych zabiegów, nie tylko ekstrakcje. I choć usunięcie zęba jest rozwiązaniem ostatecznym, to czasami nie ma innej możliwości zadbania o zdrowie pozostałych zębów.

Sprawdź także: endodoncja      

Kontakt

Napisz, zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z naszym gabinetem stomatologicznym.

 

Przychodnia dentystyczna ER-Dental
Al. Wojska Polskiego 41/105
01-554 Warszawa
 
Godziny Otwarcia
Poniedziałek – Piątek
9:00 – 19:00
 
Sobota
9:00 – 14:00
 
tel: (22) 8391991
tel: 796 453 818
email: info@er-dental.pl


  WordPress PopUp Plugin