Protetyka Bielany, Żoliborz | Zaufany Protetyk w Warszawie

Protetyka Bielany/Żoliborz

Strona główna » Usługi » Protetyka

Utrata zęba ze względu na uraz czy zaawansowaną próchnicę nie musi skazywać pacjenta na lukę w uzębieniu. Dzięki osiągnięciom współczesnej stomatologii zachowawczej i estetycznej możliwe jest uzupełnienie braków zębowych u pacjentów, którzy stracili zęby na skutek różnych przyczyn. Protetyka to dziedzina stomatologii, pozwalająca na odtworzenie pierwotnych warunków zgryzowych przy użyciu protez stałych oraz ruchomych. Utrata nawet jednego zęba ma znaczenie nie tylko z powodów estetycznych, lecz także z powodu wpływu na ustawienie pozostałych zębów. Dlatego warto taką lukę od razu wypełnić, aby w przyszłości obyło się bez większych komplikacji, np. korekty zgryzu. Sprawdź ofertę naszej przychodni. Gwarantujemy, że mamy konkurencyjne ceny na usługi protetyczne. Nasz gabinet znajduję się po lewobrzeżnej stronie Warszawy (na Żoliborzu).

Uzupełnienia protetyczne. Dlaczego warto je stosować?

Jeszcze do niedawna wielu pacjentów po usunięciu zęba nie dążyło do uzupełnienia braków zębowych, zwłaszcza jeżeli usunięty ząb nie był odsłaniany w uśmiechu. Obecnie jednak coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z faktu, że utrata zęba wiąże się nie tylko z dyskomfortem, lecz także i ma wpływ na kondycję pozostałych zębów. Odbudowa utraconego zęba ma wpływ na dobre samopoczucie pacjenta, lecz także na przywrócenie prawidłowych funkcji żucia. Rozwiązania protetyczne, stosowane w naszej przychodni stomatologicznej w Warszawie, w wielu wypadkach są nie do odróżnienia od naturalnych zębów na pierwszy rzut oka. Warto jednak pamiętać, że zastosowanie protez, zarówno stałych, jak i ruchomych, nie zwalnia z konieczności przestrzegania higieny jamy ustnej. Wręcz przeciwnie troska o czystość jamy ustnej powinna być zintensyfikowana.

Protezy ruchome

Jednym ze sposobem na uzupełnienie braków zębowychprotezy ruchome. Choć najczęściej kojarzymy je ze sztuczną szczęką, to jednak uzupełnienia ruchome, dzięki rozwojowi tej dziedziny stomatologii są coraz lepiej dopasowane do potrzeb pacjentów. Wśród uzupełnień ruchomych wymienić można tradycyjne protezy zębowe, wykonane z akrylu, a także protezy wykonane z materiałów termoplastycznych. Pacjenci mogą także skorzystać z protez szkieletowych. To ostatnie rozwiązanie cieszy się rosnącą popularnością, gdyż protezy szkieletowe są wygodniejsze, lżejsze i bardziej komfortowe niż protezy akrylowe. Wszystkie zabiegi związane z protezami ruchomymi są całkowicie bezbolesne. W razie potrzeby podajemy znieczulenie miejscowe.

Protezy i uzupełnienia stałe, m.in. korony, licówki

Oprócz uzupełnień ruchomych w ofercie posiadamy także uzupełnienia stałe. Wśród nich wymienić można między innymi:

  • Korony – uzupełnienia protetyczne, zakładane na uszkodzone zęby lub na implanty w celu uzupełnienia braku zębowego,
  • Licówki – cieniutkie płatki porcelany, które nakleja się na licowe powierzchnie zębów w celu uzyskania efektu ładnych, równych zębów,
  • Mosty protetyczne – uzupełnienia, które zakłada się na dwa zęby sąsiadujące z luką zębową,
  • Inlaye, onlaye, wkłady koronowo-korzeniowe, a także protezy stałe oparte na implantach.

Nie wiesz, jaki rodzaj uzupełnienia jest dla Ciebie najkorzystniejszy? Proszę się nie obawiać, nasz dentysta doradzi najlepszą metodę uzupełnienia uzębienia. Wszystkie zabiegi dentystyczne są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent nie poczuje żadnego bólu. Protetyka nie musi być bolesna!

Protetyka, a implantologia. Czym się różni?

Luki zębowe mogą być także usunięte poprzez wstawienie implantu. Rozwiązanie to jest kosztowniejsze, lecz jednocześnie charakteryzuje się większą trwałością. Za pomocą implantów można skorygować zarówno pojedyncze luki zębowe, jak i uzupełnić większe braki. Dzięki współpracy implantologii i protetyki możliwe jest wykonanie u pacjenta protez stałych opartych na implantach. Rozwiązanie to stosowane jest w przypadku znacznych braków zębowych bądź nawet całkowitego bezzębia.

Choć stomatolodzy dążą do zachowania naturalnych zębów pacjenta najdłużej jak to jest możliwe, to jednak nie zawsze uda się go uratować. Ekstrakcja zęba powinna być rozwiązaniem ostatecznym. Jednak usunięcie zęba nie powinno kończyć procesu leczenia. Kolejnym etapem powinno być uzupełnienie luki zębowej poprzez leczenie protetyczne lub implantologiczne. Sprawdź nasze implanty zębów.

Konkurencyjne ceny

Nasza przychodnia dentystyczna zlokalizowana w Warszawie (Bielany i Żoliborz) oferuje konkurencyjne ceny zabiegów dentystycznych. Wszystkie usługi są wykonywane na najlepszych materiałach oraz sprzętach. Licówki, korony porcelanowe, czy mosty protetyczne charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Specjalizujemy się w wielu dziedzinach stomatologicznych: protetyce, stomatologii zachowawczej, estetycznej, chirurgii oraz leczeniu kanałowym. Leczymy osoby dorosłe oraz dzieci. Zapraszamy do naszego salonu dentystycznego mieszczącego się na Żoliborzu w Warszawie.

Protetyka pozwoli Ci się na nowo uśmiechać. Umów wizytę już dzisiaj.

Kontakt

Napisz, zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z naszym gabinetem stomatologicznym.

 

Przychodnia dentystyczna ER-Dental
Al. Wojska Polskiego 41/105
01-554 Warszawa
 
Godziny Otwarcia
Poniedziałek – Piątek
9:00 – 19:00
 
Sobota
9:00 – 14:00
 
tel: (22) 8391991
tel: 796 453 818
email: info@er-dental.pl


    WordPress PopUp Plugin