Leczenie kanałowe pod mikroskopem Bielany/Żoliborz

Strona główna » Usługi » Leczenie pod mikroskopem

Rozwój stomatologii pozwala na wykorzystanie różnorodnych metod, takich jak leczenie kanałowe pod mikroskopem, by zwiększyć skuteczność leczenia. Doskonalone metody, wysokiej jakości materiały kompozytowe i specjalistyczny sprzęt pozwalają na zachowanie zdrowia zębów. Jedną z prężnie rozwijających się dziedzin stomatologii jest endodoncja. Obserwujemy rosnące zainteresowanie leczeniem endodontycznym, które pozwala na zachowanie naturalnych zębów przez wiele lat. Nasza przychodnia stomatologiczna znajduję się w Warszawie przy al. Wojska Polskiego 41/105 na pograniczu dzielnic Żoliborz i Bielany. 

Endodoncja i leczenie pod mikroskopem

Leczenie endodontyczne nie jest nową metodą leczenia, jednak dzięki rozwojowi technologii coraz częściej stomatolodzy wykorzystują je w przypadku leczenia zębów, które jeszcze do niedawna kwalifikowałyby się do usunięcia (ekstrakcji). Tymczasem opracowanie zęba i wypełnienie go specjalną masą pozwala na zachowanie jego normalnych funkcji jeszcze przez wiele lat. W niektórych wypadkach wykonuje się także reendodoncję, czyli powtórne leczenie kanałowe zęba. Leczenie endodontyczne jest procesem dość skomplikowanym. Jednak w większości przypadków efekty leczenia są warte zachodu, związanego z kilkoma wizytami w gabinecie dentystycznym. Przed podjęciem leczenia wykonuje się zdjęcie RTG zęba, które pokazuje ilość kanałów zęba. Dzięki temu endodonta dokładnie wie, ile kanałów należy oczyścić i wypełnić. Ponadto w leczeniu endodontycznym wykorzystuje się różne przyrządy ułatwiające pracę dentysty. Należą do nich endometry, czyli urządzenia mierzące głębokość kanałów zęba. Coraz częściej w gabinecie znajduje się mikroskop operacyjny, który ułatwia endodoncie pracę w niewielkiej przestrzeni jamy ustnej. Endodoncja wykorzystywana jest również w stomatologii dziecięcej. 

endodoncja żoliborz

Specjalistyczny mikroskop w naszej przychodni w Warszawie (Żoliborz, Bielany)

Mikroskop operacyjny jest sprzętem, który nikogo dziś nie dziwi w gabinetach stomatologicznych. Jeszcze do niedawna był on rzadkością w gabinetach czy klinikach stomatologicznych. Dziś zastosowanie mikroskopu operacyjnego jest standardem, który zwiększa komfort leczenia dla stomatologa, m.in. kanałów korzeniowych zęba. Korzyścią dla pacjenta jest zaś skrócenie czasu leczenia i jego zwiększona dokładność, zwłaszcza w czasie leczenia endodontycznego, które jest trudne. Dzięki zastosowaniu nawet 25-krotnego powiększenia dentysta może dokładnie obejrzeć wnętrze zęba, a także oczyścić i szczelnie wypełnić kanały. Mikroskop w leczeniu endodontycznym najczęściej stosowany jest w przypadku powtórnego leczenia kanałowego, a także przy występowaniu nietypowej budowy kanałów czy przy usuwaniu fragmentu ułamanego narzędzia endodontycznego. Wielu stomatologów dąży jednak do tego, by leczenie pod mikroskopem stało się standardowym zabiegiem w gabinetach dentystycznych, wykorzystywanym w trakcie każdego leczenia kanałowego.

Jak przebiega leczenie pod mikroskopem?

Z punktu widzenia pacjenta leczenie kanałowe pod mikroskopem przebiega podobnie, jak tradycyjne leczenie. Ponad pacjentem jest jednak mikroskop operacyjny. Przed rozpoczęciem leczenia endodontycznego wykonuje się zdjęcie rentgenowskie zęba, a także w szczególnych wypadkach pantomogram. Ząb wymagający leczenia kanałowego zostaje zabezpieczony koferdamem przed dostępem śliny, a następnie otworzony. Kolejnym krokiem jest usunięcie zainfekowanej miazgi z kanałów i zdezynfekowanie ich. Dokładne oczyszczenie kanałów jest gwarancją prawidłowego przebiegu leczenia endodontycznego, więc ten etap leczenia może potrwać długo. Stomatolog musi dokładnie oczyścić wszystkie kanały, by nie pojawiły się dolegliwości bólowe, spowodowane pozostawieniem zainfekowanej miazgi zęba. Po zdezynfekowaniu kanałów endodonta wypełnia je specjalnym tworzywem, zwanym gutaperką. Ostatnim etapem leczenia endodontycznego jest założenie wypełnienia. W niektórych wypadkach przed założeniem wypełnienia, zaleca się wykonanie powtórnego zdjęcia RTG, które pozwoli na ocenę tego, czy wszystkie kanały zostały poprawnie wypełnione. 

Leczenie pod mikroskopem może uratować Twojego zęba!

Leczenie kanałowe pod mikroskopem, pomimo tego, że wiąże się z nakładami czasowymi i finansowymi, jest bardzo dobrym sposobem na uratowanie zęba, który w innym wypadku zostałby usunięty poprzez ekstrakcję. Mikroskop jest niezwykle pomocny w leczeniu kanałów korzeniowych. Wykorzystujemy go również chirurgii stomatologicznej.

leczenie pod mikroskopem bielany

Stomatologia dziecięca i mikroskop

Nasi dentyści korzystają również z mikroskopu w przypadku leczenia zębów u dzieci. Stomatologia dziecięca jest niezwykle wymagającą dziedziną, ponieważ małe dzieci o wiele mocniej przeżywają każdą wizytę u dentysty. Dlatego wszystkie zabiegi wykonywane są w pełnym znieczuleniu. Dentysta przed podaniem zastrzyku może użyć gazu rozweselającego, aby mały pacjent nie poczuł nakłucia igły. 

Konkurencyjne ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem w Warszawie

Nasza przychodnia stomatologiczna mieści się po lewobrzeżnej stronie Warszawy przy Al. Wojska Polskiego 41/105 na pograniczu Żoliborza i Bielan. Od wielu lat korzystamy już z sprzętu umożliwiającego leczenia kanałowe pod mikroskopem. Wykorzystujemy go zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Wszystkie zabiegi leczenia pod mikroskopem wykonujemy również w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent nie poczuje żadnego bólu. Oferujemy korzystne ceny leczenia stomatologicznego z wykorzystaniem mikroskopu. Sprawdź nasz cennik i przekonaj się samemu. 

Kontakt

Napisz, zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z naszym gabinetem stomatologicznym.

 

Przychodnia dentystyczna ER-Dental
Al. Wojska Polskiego 41/105
01-554 Warszawa

 

tel: (22) 8391991
tel: 796 453 818
fax: (22) 8391991
email: info@er-dental.pl