Wybór właściwej szczoteczki do zębów - ER-Dental Bielany Żoliborz Warszawa

Wybór właściwej szczoteczki do zębów

Strona główna » Wybór właściwej szczoteczki do zębów

Szczoteczka do zębów jest podstawowym przyrządem do utrzymania higieny jamy ustnej. Na rynku jednak dostępnych jest wiele różnorodnych modeli szczoteczek do zębów, więc czasami trudno jest wybrać tę, która będzie dla nas najlepsza.

Kwestia wyboru

Jedną z najtańszych i chętne wybieranych opcji jest szczoteczka manualna. Korzystając z tej opcji warto zwrócić uwagę na to, by szczoteczka miała miękkie włosie. Zbyt twarde włosie może doprowadzić do odsłaniania się szyjek zębowych i zniszczyć szkliwo zęba. Równie ważna jest odpowiednia technika szczotkowania zębów. Ruchy powinny być wymiatające, aby dokładnie oczyścić zęby. Główka szczoteczki powinna być niewielka, by mogła domyć zakamarki jamy ustnej. Szczoteczkę manualną należy wymieniać przynajmniej raz na kwartał, a nawet częściej, jeżeli zauważymy, że jej włosie jest odkształcone. Wymiana szczoteczki konieczna jest także po każdej infekcji, na przykład przeziębieniu czy grypie żołądkowej.

Szczoteczki elektryczne

Rosnąca popularnością cieszą się także szczoteczki elektryczne. Koszt zakupu tego urządzenia nie jest wysoki, zaś może ona posłużyć całej rodzinie dzięki możliwości wymiany końcówek. Używanie szczoteczek elektrycznych jest dobrym rozwiązaniem dla leniuchów, gdyż praktycznie całą robotę robi za nas. Obracająca się, niewielka główka dokładnie czyści zęby i usuwa wszelkie osady. Podobnie jak w przypadku szczoteczki tradycyjnej, główki szczoteczki elektrycznej także należy wymieniać co 3 miesiące lub po każdej infekcji.

Szczoteczka soniczna

Udoskonaloną wersją szczoteczki elektrycznej jest szczoteczka soniczna. Wykonuje ona około 30 tysięcy ruchów pulsacyjnych na minutę, dzięki czemu dokładnie oczyszcza zęby. Szczoteczka wykonuje ruchy pulsacyjne i wymiatające, które są najzdrowsze dla naszych zębów. Szczoteczki soniczne usuwają nawet sześćset razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczki manualne. Dzięki odpowiednio wyprofilowanej główce docierają nawet w miejsca trudnodostępne.

 

Kontakt

Napisz, zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z naszym gabinetem stomatologicznym.

 

Przychodnia dentystyczna ER-Dental
Al. Wojska Polskiego 41/105
01-554 Warszawa
 
Godziny Otwarcia
Poniedziałek – Piątek
9:00 – 19:00
 
Sobota
9:00 – 14:00
 
tel: (22) 8391991
tel: 796 453 818
email: info@er-dental.pl


    WordPress PopUp Plugin